Trading Region Upgrade propojuje český a rakouský trh s&nbspplynem

Český provozovatel přepravní soustavy pro zemní plyn (NET4GAS) a jeho rakouský protějšek (Gas Connect Austria) nabídnou od 2. července 2018 novou službu Trading Region Upgrade (TRU). TRU ve své pilotní fázi, která má trvat rok, propojí napřímo plynárenský trh Česka a Rakouska, aniž by k tomu bylo potřeba budovat novou infrastrukturu.

„TRU má jednoznačnou a aktivní podporu ERÚ. Věříme, že povede ke snížení cen plynu nejen díky propojení trhů ČR a Rakouska a tím poklesu transakčních nákladů, ale také vyššímu využití stávajících plynovodů. Navíc jde projekt ruku v ruce s požadavky Evropy, která k propojování jednotlivých trhů dlouhodobě směřuje," říká Vladimír Outrata, předseda Rady ERÚ.

Služba TRU bude nabízena prostřednictvím aukcí, které v Česku pořádá společnost NET4GAS, v Rakousku Gas Connect Austria. Vítězům aukcí pak bude k přepravě plynu mezi Českem a Rakouskem stačit jediný kontrakt. Bližší informace ke službě TRU naleznete na webových stránkách společností NET4GASGas Connect Austria.

Ke stažení

Typ: pdf
Velikost: 336.93 KB

Obsah

Sdílejte