Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Chatterjee a předseda Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Stanislav Trávníček se ve čtvrtek 5. prosince 2019 sešli v Praze na společném jednání. Výměnu zkušeností provázela diskuse o aktuálních otázkách týkajících se oblasti kybernetické bezpečnosti, provozu energetických trhů a snadnějšího přístupu ke globálním dodávkám zkapalněného zemního plynu.

„Setkání s našimi českými regulačními partnery na ERÚ se zaměřilo na možné příležitosti především v oblasti rozvíjejícího se prostředí kybernetické bezpečnosti," řekl předseda FERC Neil Chatterjee. „Jsme potěšeni, že americký velvyslanec v České republice Steve King podporuje pokračující spolupráci mezi ERÚ a FERC s cílem posílit naše vztahy a zajistit zvýšenou bezpečnost pro naše země," doplňuje Chatterjee.

„Vážím si toho, že se předseda FERC spolu se svými kolegy zúčastnili debaty na půdě ERÚ. Zkušenosti s regulací se v mnohém shodují, i když se naše trhy liší," komentuje setkání předseda Rady ERÚ Stanislav Trávníček a dodává: „Diskutovali jsme také o prioritách pro energetiku v nadcházejícím období. Věřím proto, že naše spolupráce bude mít přesah do budoucnosti."

Setkání bylo pro zástupce obou regulačních úřadů příležitostí ke sdílení poznatků týkajících se rostoucí konkurence na energetických trzích a zlepšení přístupu k energetickým zdrojům. Regulátoři také diskutovali o kritických výzvách a doporučených postupech v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Ke stažení

Typ: pdf
Velikost: 538.46 KB

Obsah

Sdílejte