Nově jmenování členové Rady ERÚ odmítli schůzku s předsedkyní ERÚ Vitáskovou

Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková bezodkladně jednala. Jakmile obdržela informaci od svého druhého místopředsedy Ing. Vladimíra Outraty, že byla jmenována Rada ERÚ, požádala budoucího předsedu rady o pracovní schůzku s členy Rady a projednání předání a dalších nutných postupů tak, aby Rada mohla kontinuálně pokračovat v činnosti úřadu od 1. srpna 2017.

Žádný z termínů, který předsedkyně navrhla, nebyl členy Rady akceptován, žádný alternativní termín nebyl navržen. Dle informace místopředsedy Outraty ERÚ se členové Rady setkat nechtějí. Zda je za tímto postojem názor jejich politických stran, za které byli jmenováni, nebylo řečeno. Dle sdělení Outraty jsou nominanti za ČSSD pan Outrata a pan Vlk, za KDU-ČSL pan Pokorný a za hnutí ANO pan Košťál a pan Krejcar.

„Jsem hluboce zklamána z postoje členů Rady, kteří byli jmenováni Vládou ČR. Z mého pohledu se jedná o osobní nezralost, manažerský amaterismus a nízké sebevědomí jednotlivých členů rady, kteří jednání odmítli. Přitom vstřícnost z mé strany byla jednoznačně deklarována i panu ministrovi Havlíčkovi při osobním jednání. Považuji za zásadní podrobné předání úřadu, protože před členy Rady stojí velmi důležitá činnost, která má dopad na celý energetický trh, hospodářství a ekonomiku, občany nevyjímaje. Mimo jiné se jedná o změnu způsobu řízení úřadu a dobrá příprava je velmi žádoucí." sdělila předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Ke stažení

Typ: pdf
Velikost: 187.46 KB

Obsah

Sdílejte