Nekalé praktiky v energetice tématem kulatého stolu

Energetický regulační úřad se dnes zapojil do diskuse u kulatého stolu na téma „Nekalé praktiky obchodníků při prodeji energií do domácností". Akci pořádal Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR a záštitu nad jejím konáním převzala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

V květnu roku 2018 vyhlásil Energetický regulační úřad, Česká obchodní inspekce a Ministerstvo průmyslu a obchodu společný boj proti nekalým obchodním praktikám v energetice. Dnes ke kulatému stolu kromě pořadatele a zmíněných institucí zasedli také zástupci dodavatelů a oborových asociací. Jednotícím tématem debaty se stala aktuální novela energetického zákona, kterou ministerstvo nyní dokončuje a posílit by měla právě ochranu spotřebitelů na energetickém trhu.

„Nejdůležitějším výstupem dnešního jednání je shoda, že je potřeba systémová změna. To velmi silně vnímají všichni účastníci trhu včetně samotných dodavatelů. Byli to především oni, kteří se vyslovili například pro legislativní ukotvení zprostředkování včetně povinností a sankcí. Zároveň, už v průběhu debaty, nabízeli vlastní nástroje, které by měly přispět ke kultivaci trhu s energiemi, např. jak si vyměňovat informace o nepoctivých zprostředkovatelích, kteří jim kazí pověst a tedy i obchody. Jestliže k takové spolupráci vybízejí konkurenční společnosti, je to určitě vítaný signál, jasná snaha vyčistit trh od nekalých praktik," říká Miroslav Rottner, ředitel Odboru právní ochrany spotřebitele ERÚ.

Další informace o kulatém stolu naleznete v přiložených tiskových zprávách Ministerstva průmyslu a obchoduSvazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

Ke stažení

Typ: pdf
Velikost: 104.17 KB

Obsah

Sdílejte