ERÚ uzavřel memorandum s Národní radou osob se zdravotním postižením

Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky (NRZP) a Energetický regulační úřad (ERÚ) uzavřely dne 11. prosince 2019 memorandum o vzájemné spolupráci. Cílem je posílit ochranu ohrožené skupiny spotřebitelů, na kterou často míří nekorektní praktiky na energetickém trhu. Díky memorandu se jí dostane adresného vzdělávání nejen v podobě přednášek či spotřebitelsky zaměřených článků.

 

„Když jsme zahájili kampaň proti nekalým obchodním praktikám v energetice, častým dotazem bylo, jak chceme potřebné informace posunout z odborných konferencí k reálným spotřebitelům. Memorandum je praktickou odpovědí. Nejde jen o sérii článků a přednášek. Další body se týkají přístupnosti úřadu pro lidi se zdravotním postižením tak, aby mohly využít našich služeb bez omezení. Půjde například i o webové stránky, při jejichž přestavbě budeme pamatovat na obslužnost pro lidi s postižením zraku," zmiňuje některé body, ke kterým se úřad zavázal, Stanislav Trávníček, předseda Rady ERÚ.

První přednášky určené především pro osoby se zdravotním postižením už proběhly, například u příležitosti konání veletrhu Rehaprotex v říjnu tohoto roku. Spolupráce popsaná v memorandu ale vzdělávání chápe systémově a ochranu spotřebitele řeší v širším kontextu.

„Vzděláváním naše spolupráce nekončí. Národní rada osob se zdravotním postižením podpoří i relevantní požadavky na změny ve spotřebitelské legislativě. O rizicích, která ukrývá liberalizovaný energetický trh, se toho v poslední době namluvilo mnoho. Teď je potřeba připravit dobrý zákon, díky kterému se lidé přestanou bát a využijí konkurence ve svůj prospěch, pro snížení plateb za energie. Rádi nabídneme svoje zkušenosti těm, kteří jsou ochotní naslouchat," popisuje svá očekávání vzhledem k memorandu Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením.

Sdílejte

Share icon