11. září 2012 se propojí český, slovenský a maďarský denní trh s elektřinou

Řídící skupina projektu přivítala připravenost všech systémů ke spuštění CZ-SK-HU Market Coupling. Účastníci projektu oznamují, že propojení českého, slovenského a maďarského denního trhu s elektřinou začne 11. září 2012 (obchodní den) pro dodávky 12. září 2012. Tím bude učiněn další krok k vytvoření jednotného evropského vnitřního trhu s elektřinou.

Řídící skupina projektu CZ-SK-HU MC na telekonferenci konané 16. srpna 2012 přivítala závěry pracovních skupin o vývoji projektu. Na základě positivních výsledků testů účastníci projektu stanovili datum spuštění propojení trhů na 11. září 2012 (obchodní den) pro dodávky 12. září 2012. Toto znamená, že nabídky a poptávky registrovaných účastníků denního trhu s elektřinou všech tří zemí budou obchodovány společně až do výše dostupné přenosové kapacity. Oproti současnému stavu tak i na slovensko-maďarské hranici nebude nutná rezervace přeshraničních kapacit v rámci explicitní alokace organizované společnou aukční kanceláří CAO. Propojení trhů začne 11. září 2012 s uzávěrkou obchodování stanovenou na 11.00 hod.

Igor Chemišinec (člen představenstva OTE, a.s.) řekl: Jsem velmi rád, že jsme připraveni spustit propojení trhů. Chtěl bych poděkovat všem členům projektu, kteří se na projektu podíleli, za usilovnou práci na implementaci a také účastníkům trhu za spolupráci při společném testování nových systémů.

Tisková zpráva (PDF, 571,16 kB)

Ke stažení

Typ: pdf
Velikost: 571.16 KB

Obsah

Sdílejte