Předsedkyně úřadu informuje veřejnost

Seznam článků rubriky

 • Energetický regulační úřad je zapojen do projednávání zimního balíčku

  24. 5. 2017

  Zimní balíček je souhrnem legislativních úprav pro oblast energetiky, především elektroenergetiky. Jedná se o návrhy Evropské komise, které v současné době prochází jednáními napříč členskými státy Evropské unie. ERÚ se obává negativního dopadu do cen pro spotřebitele.

 • „Co pohlídat v nabídce na tepelné čerpadlo?“

  17. 5. 2017

  Jedno z minulých stanovisek (Další "šmejdi" u dveří) vyvolalo několik vzrušených reakcí a podnětů. Některé občany zaráží přístup úřadu vůči tepelným čerpadlům. Kritika však byla jasně namířená proti nepoctivým prodejcům, nikoliv tepelným čerpadlům jako takovým.

 • Reakce občanů: „Děkujeme, neodcházejte!“

  9. 5. 2017

  V létě končí můj mandát na ERÚ. Zatímco někteří se už nemohou dočkat, až mě nahradí nová Rada ERÚ, jiní se jejího příchodu obávají. Autor následujícího dopisu patří do druhé skupiny. Skutečně si cením uznání, kterého se mi dostalo za obranu zájmů občanů této republiky, i přání, abych v této práci pokračovala.

 • Spravedlnost je slepá, ale občan není idiot

  25. 4. 2017

  Když dva dělají totéž při kontrolách fotovoltaických elektráren ze strany ERÚ nebo SEI, je výsledkem zločin, či správní delikt?

 • Snad se další poslanci budou zajímat o skutečné aktéry solárních podvodů

  20. 4. 2017

  Upozornila jsem na biliónový tunel a požadovala nápravu. Stala jsem se zcela nepohodlnou systému, jenž kašle na lidi. Dostala jsem se na práh vězení, přestože jsem nic neprovedla.

 • S premiérem Sobotkou nechci být spojována

  6. 4. 2017

  Nabídku do Rady ERÚ bych z morálních důvodů odmítla. Sledujte, kdo bude do Rady ERÚ vybrán, jde o Vaše peníze, které na energie platíte!

 • Kočka v měchu

  31. 3. 2017

  Ptáte se mě, proč roste cena energií. Regulátore, zasáhni! Do cen se ale promítají i náklady vyvolané legislativou. Stojí ty změny zato?

 • Další "šmejdi" u dveří

  17. 3. 2017

  Pojem „šmejdi“ bohužel všichni známe. Dříve nabízeli deky, hrnce, a dokonce i mobilní tarify. V energetice se nyní od elektřiny a plynu posunuli k teplu.

 • Indikativní cena plynu zafungovala

  9. 3. 2017

  Novinka zafungovala. Od prvního zveřejnění indikativních cen plynu obchodníci v několika vlnách zlevnili. ERÚ zveřejnil indikativní ceny plynu pro 2. čtvrtletí 2017.

 • ERÚ žádá premiéra Bohuslava Sobotku o naplnění příslibu k nové tarifní struktuře

  17. 2. 2017

  Vládou schválené dokumenty, které požadují nastavení tarifu na jistič a mají se změnit, patří do kompetence ministra Jana Mládka. Opakující se dotazy na novou tarifní strukturu. Obava občanů z navýšení cen elektrické energie za fixní platbu, tzv. nový tarif stanovený na jistič.

Je zobrazeno 1 - 10 položek z celkového počtu 79.
Položek na stránku 10
  8