Předsedkyně úřadu informuje veřejnost

Seznam článků rubriky

 • Další "šmejdi" u dveří

  17. 3. 2017

  Pojem „šmejdi“ bohužel všichni známe. Dříve nabízeli deky, hrnce, a dokonce i mobilní tarify. V energetice se nyní od elektřiny a plynu posunuli k teplu.

 • Indikativní cena plynu zafungovala

  9. 3. 2017

  Novinka zafungovala. Od prvního zveřejnění indikativních cen plynu obchodníci v několika vlnách zlevnili. ERÚ zveřejnil indikativní ceny plynu pro 2. čtvrtletí 2017.

 • ERÚ žádá premiéra Bohuslava Sobotku o naplnění příslibu k nové tarifní struktuře

  17. 2. 2017

  Vládou schválené dokumenty, které požadují nastavení tarifu na jistič a mají se změnit, patří do kompetence ministra Jana Mládka. Opakující se dotazy na novou tarifní strukturu. Obava občanů z navýšení cen elektrické energie za fixní platbu, tzv. nový tarif stanovený na jistič.

 • Škůdce mafie – Alena Vitásková:

  13. 2. 2017

  Každý, kdo nechává ubližovat lidem, likviduje vlastní národ, maří investice, znehodnocuje právo na svobodný život, překračuje Ústavu a Listina práv a svobod je pro něj jen cár papíru, je ZLOČINEC.

 • Etický kodex: Dobrovolný závazek pro dodavatele energií, kterým na zákaznících záleží

  13. 2. 2017

  Pod nový Etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem se podepsaly první společnosti. První verze Kodexu obchodníka vyšla už v dubnu 2012 a podepsala ho většina obchodníků, kteří dodávají energie spotřebitelům.

 • Pozor, pokud jste u dodavatele poslední instance!

  6. 2. 2017

  Před několika měsíci „spadla“ část spotřebitelů pod dodavatele poslední instance. U něj mohou být maximálně šest měsíců. Potom hrozí neoprávněný odběr. Víme o 580 odběratelích elektřiny a 191 odběratelích plynu evidovaných u dodavatelů poslední instance, kteří dodavatele stále ještě nezměnili.

 • Co nám píší občané

  27. 1. 2017

  …Trochu to připomíná procesy z 50. let 20. století…

 • Poděkování občanům za přetrvávající podporu

  25. 1. 2017

  Chci touto cestou poděkovat všem občanům, kteří vyjadřují podporu mé práci, kterou náš úřad pod mým vedením nejen pro občany odvádí. Jsem tím nesmírně potěšena a vždy, když dostávám další a další ránu ze strany státních institucí a znovu si říkám, proč to vlastně dělám, přijde e-mail, potkám se s cizí osobou a čtu nebo slyším hřejivá slova podpory.

 • 101 dalmatinů, aneb nezávislost ERÚ ohrožena?

  17. 1. 2017

  Kdo vlastně v tomto státě vládne!

 • Lobbistické tlaky, kam se podíváš

  12. 1. 2017

  Těžká práce regulátora? Nadsázka nebo konstatování! Patří náš úřad do státní správy, nebo je jen otloukánkem „mocných“? Několik žalob ze strany Net4Gas řeší soud.

Je zobrazeno 1 - 10 položek z celkového počtu 71.
Položek na stránku 10
  8