Předsedkyně úřadu informuje veřejnost

Seznam článků rubriky

 • Spravedlnost je slepá, ale občan není idiot

  25. 4. 2017

  Když dva dělají totéž při kontrolách fotovoltaických elektráren ze strany ERÚ nebo SEI, je výsledkem zločin, či správní delikt?

 • Snad se další poslanci budou zajímat o skutečné aktéry solárních podvodů

  20. 4. 2017

  Upozornila jsem na biliónový tunel a požadovala nápravu. Stala jsem se zcela nepohodlnou systému, jenž kašle na lidi. Dostala jsem se na práh vězení, přestože jsem nic neprovedla.

 • S premiérem Sobotkou nechci být spojována

  6. 4. 2017

  Nabídku do Rady ERÚ bych z morálních důvodů odmítla. Sledujte, kdo bude do Rady ERÚ vybrán, jde o Vaše peníze, které na energie platíte!

 • Kočka v měchu

  31. 3. 2017

  Ptáte se mě, proč roste cena energií. Regulátore, zasáhni! Do cen se ale promítají i náklady vyvolané legislativou. Stojí ty změny zato?

 • Další "šmejdi" u dveří

  17. 3. 2017

  Pojem „šmejdi“ bohužel všichni známe. Dříve nabízeli deky, hrnce, a dokonce i mobilní tarify. V energetice se nyní od elektřiny a plynu posunuli k teplu.

 • Indikativní cena plynu zafungovala

  9. 3. 2017

  Novinka zafungovala. Od prvního zveřejnění indikativních cen plynu obchodníci v několika vlnách zlevnili. ERÚ zveřejnil indikativní ceny plynu pro 2. čtvrtletí 2017.

 • ERÚ žádá premiéra Bohuslava Sobotku o naplnění příslibu k nové tarifní struktuře

  17. 2. 2017

  Vládou schválené dokumenty, které požadují nastavení tarifu na jistič a mají se změnit, patří do kompetence ministra Jana Mládka. Opakující se dotazy na novou tarifní strukturu. Obava občanů z navýšení cen elektrické energie za fixní platbu, tzv. nový tarif stanovený na jistič.

 • Škůdce mafie – Alena Vitásková:

  13. 2. 2017

  Každý, kdo nechává ubližovat lidem, likviduje vlastní národ, maří investice, znehodnocuje právo na svobodný život, překračuje Ústavu a Listina práv a svobod je pro něj jen cár papíru, je ZLOČINEC.

 • Etický kodex: Dobrovolný závazek pro dodavatele energií, kterým na zákaznících záleží

  13. 2. 2017

  Pod nový Etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem se podepsaly první společnosti. První verze Kodexu obchodníka vyšla už v dubnu 2012 a podepsala ho většina obchodníků, kteří dodávají energie spotřebitelům.

 • Pozor, pokud jste u dodavatele poslední instance!

  6. 2. 2017

  Před několika měsíci „spadla“ část spotřebitelů pod dodavatele poslední instance. U něj mohou být maximálně šest měsíců. Potom hrozí neoprávněný odběr. Víme o 580 odběratelích elektřiny a 191 odběratelích plynu evidovaných u dodavatelů poslední instance, kteří dodavatele stále ještě nezměnili.

Je zobrazeno 1 - 10 položek z celkového počtu 75.
Položek na stránku 10
  8