Předsedkyně úřadu informuje veřejnost

Seznam článků rubriky

 • Otevřený dopis premiéru Sobotkovi

  26. 7. 2017

  Jmenování člena Rady ERÚ považuji za plivnutí do tváře slušným občanům
  O "skandálním jmenování člena Rady ERÚ" informuji prezidenta republiky

 • V hlavní roli spotřebitel

  19. 7. 2017

  Energetický regulační úřad každoročně vytváří Národní zprávu, kterou odesílá Evropské komisi. Letos půjde do Bruselu naposledy s mým podpisem coby předsedkyně ERÚ. Čím se může Česká republika i úřad pochlubit, které body můžeme naopak kritizovat? O tom pojednává mé úvodní slovo Národní zprávy, které si zde můžete přečíst v doslovném znění.

 • Evropská energetická politika a její vliv na energetické trhy

  27. 6. 2017

  Minulý týden Praha hostila Mezinárodní finančně-bankovní fórum zemí SNS a Evropy, které se konalo pod záštitou prezidenta Miloše Zemana. Ráda jsem přijala pozvání a přednesla projev, který připojuji níže.

 • Dotační Chiméra opět v akci?

  20. 6. 2017

  Můj vztah k nejrůznějším dotacím v energetice je známý – křiví trh a charaktery. Mé funkční období ve vedení ERÚ se ale krátí. Co přijde po mém odchodu? Zase ty dotace…

 • Chytře na chytré sítě

  8. 6. 2017

  Náklady už dokážeme odhadnout – 155 miliard korun proinvestovaných do roku 2040. Kdo konkrétně je ale zaplatí a co z toho bude mít? To jsou otázky, na které se chytré odpovědi teprve hledají.

 • Ucho, štěnice a pár facek

  31. 5. 2017

  Jak jinak uvést můj komentář v Lidových novinách v rubrice Diskuse? Nezákonné odposlechy i manipulace se záznamy se v této zemi staly běžnou praxí. Běžné ale ještě neznamená normální. Proto se ptám, kdo za takovou destrukci demokracie dostane pár facek.

 • Energetický regulační úřad je zapojen do projednávání zimního balíčku

  24. 5. 2017

  Zimní balíček je souhrnem legislativních úprav pro oblast energetiky, především elektroenergetiky. Jedná se o návrhy Evropské komise, které v současné době prochází jednáními napříč členskými státy Evropské unie. ERÚ se obává negativního dopadu do cen pro spotřebitele.

 • „Co pohlídat v nabídce na tepelné čerpadlo?“

  17. 5. 2017

  Jedno z minulých stanovisek (Další "šmejdi" u dveří) vyvolalo několik vzrušených reakcí a podnětů. Některé občany zaráží přístup úřadu vůči tepelným čerpadlům. Kritika však byla jasně namířená proti nepoctivým prodejcům, nikoliv tepelným čerpadlům jako takovým.

 • Reakce občanů: „Děkujeme, neodcházejte!“

  9. 5. 2017

  V létě končí můj mandát na ERÚ. Zatímco někteří se už nemohou dočkat, až mě nahradí nová Rada ERÚ, jiní se jejího příchodu obávají. Autor následujícího dopisu patří do druhé skupiny. Skutečně si cením uznání, kterého se mi dostalo za obranu zájmů občanů této republiky, i přání, abych v této práci pokračovala.

 • Spravedlnost je slepá, ale občan není idiot

  25. 4. 2017

  Když dva dělají totéž při kontrolách fotovoltaických elektráren ze strany ERÚ nebo SEI, je výsledkem zločin, či správní delikt?

Je zobrazeno 1 - 10 položek z celkového počtu 84.
Položek na stránku 10
  9